Události ze dne 7.1.2023

09.01.2023 12:18

Přesně v devět hodin obdržela městská policie informaci o tom, že na slepém rameni řeky u Stadionu Emila Zátopka plave na vodní hladině uhynulá kachna. Strážníci tohoto ptáka z vody vyzvedli a poté jej dopravili do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde jej umístili do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci. Hlídka celou událost konzultovala s ohledem na nebezpečí možného výskytu ptačí chřipky s odborníkem, jenž konstatoval, že v tomto případě není třeba činit žádná mimořádná opatření.

V 9.17 hodin byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, neboť před tamním vjezdem do dvora, opatřeným vodorovným dopravním značením žluté barvy, stál automobil. Vzhledem k tomu, že hlídce se jeho majitele žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, umístili na toto vozidlo výzvu pro nepřítomného řidiče.

Čtyři minuty po desáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě stojí automobil v místě, kde komplikuje invalidním osobám užití bezbariérového nájezdu na chodník. Hlídka na příslušném parkovišti shledala celkem tři nesprávně stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 18.20 hodin vyjeli strážníci do Hradištní ulice, protože tam některé automobily měly parkovat v místě zákazu stání. Hlídka zmíněné místo prověřila, avšak žádné stojící vozidlo tam nezastihla.

O chvíli později informoval městskou policii občan o tom, že v sídlišti U Stadionu parkuje automobil s otevřeným okénkem, přičemž v jeho okolí se nikdo nenachází. Hlídka zjistila majitelku tohoto vozidla a kontaktovala ji. Dotyčná žena o chvíli později svůj automobil řádně zajistila.

V 19.34 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že na městské ubytovně v Tovární ulici došlo k problému s klientem. Strážníci u vstupu do tohoto zařízení zastihli viditelně podnapilého muže, jenž se i přes svůj stav dožadoval vstupu do ubytovny. Protože hlídka během provedené orientační dechové zkoušky na alkohol tomuto člověku naměřila 1,8 promile alkoholu v dechu, poučila jej o dodržování provozního řádu ubytovny. Dotyčný muž poučení porozuměl a následně sám odešel.

Před dvacátou druhou hodinou obdržela městská policie anonymní oznámení o tom, že na parkovišti na Palackého třídě neznámý mladík poškodil skleněnou výplň okénka stojícího automobilu. Strážníci u tohoto vozidla zastihli majitele, jenž uvedl, že jeho automobil poškodil jemu známý místní muž. Hlídka zjistila přítomné svědky události, pořídila fotodokumentaci a protiprávní čin zadokumentovala. Následně strážníci vyzvou k podání vysvětlení podezřelého člověka, jehož se jim prozatím v místě bydliště nepodařilo zastihnout, a poté spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

Dvanáct minut před jednou hodinou ranní oznámila na linku 156 řidička taxislužby, že v Široké ulici do jejího automobilu tloukl rukou neznámý muž. Strážníci, již vyjeli do uvedené ulice, zjistili totožnost dotyčného člověka, jenž poté sdělil, že udeřil rukou do vozidla taxislužby, neboť se tímto způsobem dožadoval přepravy, aniž by tušil, že v uvedeném automobilu již cestují klienti, přičemž dodal, že uvedené vozidlo rozhodně nehodlal svým jednáním poškodit. Protože dotyčný muž se přítomné řidičce za své jednání omluvil, přičemž vozidlo taxislužby nebylo jeho jednáním nijak poškozené, řidička jeho omluvu přijala a celou věc tím považovala za uzavřenou a dalšího šetření po hlídce nežádala. Během denní doby se však na městskou policii opět obrátila, neboť jak uvedla, až na denním světle zaregistrovala poškození služebního vozidla, jež během noci za svitu pouličního osvětlení nebylo patrné. Hlídka dotyčné ženě sdělila, že majiteli poškozeného vozidla taxislužby poskytne totožnost muže, jenž v noci do automobilu udeřil, pokud o tento údaj za účelem občanskoprávního řízení městskou policii sám požádá.

V 1.34 hodin přivolala strážníky do sídliště U Stadionu žena, jež tam před jedním z domů zpozorovala sedícího muže, jenž nekomunikoval. Hlídka v dotyčném člověku zjistila mírně podnapilého a podchlazeného místního obyvatele, jehož o chvíli později předala v pořádku do péče jeho manželky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑