Události ze dne 7.4.2022

11.04.2022 15:17

Po desáté hodině dopolední informoval městskou policii občan o tom, že poblíž zahrádkářské kolonie u rozlučkové síně ve Škroupově ulici zaregistroval automobil stojící v místě, kam vjezd zakazuje dopravní značka. Hlídka uvedené místo prověřila, avšak žádné protiprávní jednání tam nezpozorovala.

V 11.28 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde mělo vozidlo nesprávně parkovat v místě s vodorovným dopravním značením. Hlídka zmíněnou ulici prověřila, avšak takto zaparkovaný automobil tam nezastihla.

Krátce před polednem kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Husově ulici stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Po příjezdu hlídky se k tomuto automobilu dostavil řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky vozidlo přeparkoval.

Tři minuty po šestnácté hodině oznámil muž na linku 156, že ve Slatiňanech opakovaně zní sirény a dodal, že to již odmítá poslouchat. Strážníci na základě tohoto sdělení kontaktovali pracovníka příslušné firmy, jenž uvedl, že oznamovatele nerušily sirény, nýbrž zvuk dieselového agregátu, jenž se v důsledku technické závady nepodařilo dělníkům okamžitě vypnout. Na závěr dotyčný muž sdělil, že uvedené zařízení již bylo odpojeno, aby hlasitý zvuk nikoho nerušil.

V 18.46 hodin vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, protože tam místní obyvatel měl bez povolení ořezávat větve stromů v majetku města. Dotyčný člověk hlídce uvedl, že neřezal větve, nýbrž že zametal trávu a jehličí u jejich domu s tím, že u tamního přístřešku s popelnicemi vytvořil kupu, kterou následně po domluvě s Technickými službami odstraní. Tento muž dále sdělil, že své počínání předem domluvil s příslušnými úřednicemi Městského úřadu Chrudim. Strážníci jeho tvrzení telefonicky ověřili s tím, že celá událost bude dořešena v následujících dnech podle výsledků provedených šetření.

Po devatenácté hodině upozornil městskou policii místní občan, že na vyhrazených parkovacích místech ve Filištínské ulici parkují některé automobily neoprávněně. Hlídka všechna tamní parkovací místa prověřila a poté na sedm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 21.29 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho z domů v Husově ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o hodinu později se na strážníky obrátila občanka s tím, že na dvoře jednoho z domů ve Hniličkově ulici zpozorovala, kterak muž fyzicky napadá ženu. Při příjezdu hlídky se k uvedené budově dostavili zároveň policisté. Následně vyšlo najevo, že tam jistý muž surovým způsobem zbil svou přítelkyni. Vzhledem k závažnosti celé události tento případ převzala k řešení Policie ČR a na místo byla přivolána Zdravotní záchranná služba, jejíž posádka napadenou ženu dopravila do nemocnice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑