Události ze dne 7.5.2020

12.05.2020 18:11

V 9.35 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u obchodního centra na Borzně parkují nesprávně některé automobily, které stojí na vyšrafovaných místech a komplikují tím přístup chodců na chodník. Hlídka na uvedeném místě shledala jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před desátou hodinou byli strážníci přivoláni k jednomu z domů v sídlišti U Stadionu, neboť tam parkovaly automobily na zeleni i na chodníku. Hlídka za stěrače těchto tří vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Minutu po desáté hodině obdržela městská policie informaci o nesprávně parkujících automobilech v Lázeňské ulici. Hlídka toto oznámení prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů v uvedené ulici nezaregistrovala.

V 10.32 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, jelikož tam u řeky občan zpozoroval volavku s poraněným křídlem. Hlídka toto zvíře odchytla a dopravila na služebnu městské policie, kde následně volavku převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

O několik minut později kontaktovala městskou policii občanka s tím, že u domu na Palackého třídě zaregistrovala mladou sovu, jež vypadla z hnízda. Hlídka i toto zvíře vyzvedla a poté je předala do péče pracovníků záchranné stanice živočichů.

Ve 13.26 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ulicí K Píšťovům se pohybuje žena bez domova, jež rukou opakovaně udeřila do zaparkovaných automobilů. Strážníci tuto ženu na uvedeném místě, ani v okolí nezaregistrovali, proto hlídka následně jednala s oznamovatelkou, jež na žádném z uvedených vozidel poškození neshledala.

Po čtrnácté hodině byli strážníci přivoláni do Slatiňan, jelikož se tam v okolí letního koupaliště volně pohyboval pes většího vzrůstu a jeho majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

V 18.49 hodin obdržela městská policie informaci, že ulicemi Opletalova, V Tejnecku a Heydukova se pohybuje podezřelý muž se sportovním zavazadlem. Strážníci tohoto člověka dle popisu, jež měli k dispozici, vyhledali a kontaktovali. Vzhledem k tomu, že dotyčný místní muž nebyl hledaný Policií ČR a protiprávního jednání se nedopouštěl, hlídka po tomto zjištění odjela.

O několik minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde u jednoho z domů parkoval nesprávně automobil, jenž bránil tamnímu obyvateli ve vyjetí vozidlem z parkovacího místa. Hlídka při příjezdu na uvedené místo již tento automobil nezaregistrovala.

Ve 20.41 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Michalském parku se zdržuje skupina asi dvaceti mladých lidí, již se tam chovají hlučně a popíjí alkohol. Strážníci na uvedeném místě zastihli celkem třináct lidí, rozdělených do dvou skupin. Tyto dospělé osoby po sobě místo uklidily a poté odešly.

Krátce před dvacátou třetí hodinou strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali v okolí vlakového nádraží v ulici Čs. armády silný zápach dýmu a spáleniny, proto prověřili jeho okolí a následně zjistili, že na zahradě jednoho z domů v ulici K Ploché dráze vzplanul kompostér. Na uvedené místo byli neprodleně přivoláni hasiči, kteří celou událost převzali k zajištění.

Po třetí hodině ranní kontaktovala městskou policii pracovnice nemocnice ve Václavské ulici s tím, že ve vestibulu jejich zařízení se bezdůvodně zdržuje podnapilý muž, jenž odmítl odejít. Hlídka po příjezdu tohoto člověka orientovaného místem i časem z budovy vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑