Události ze dne 7.5.2022

09.05.2022 15:16

V 6.50 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Bohuslava Martinů stojí na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů automobily bez příslušného označení. Hlídka tuto informaci prověřila a poté na jeden automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po deváté hodině přivolal strážníky do Štěpánkovy ulice občan, jenž zaregistroval, že tam u jednoho z domů během uplynulé noci někdo nabarvil popelnice růžovou barvou a také fixem pokreslil vchodové dveře této budovy a dopisní schránky jeho obyvatelů. Hlídka následně prověřila záznamy z příslušných kamer městského kamerového systému, avšak osobu možného pachatele se nepodařilo ustanovit. Strážníci během provedeného šetření shledali, že také u jedné z prodejen v ulici Čelakovského neznámý člověk pokreslil fixem reklamní poutač, jenž jeho majitel následně vyčistil, přičemž žádného šetření po hlídce nežádal. V případě nabarvených popelnic, pokreslených dveří a dopisních schránek strážníci kontaktovali předsedu příslušného společenství vlastníků bytů, jenž sdělil, že barvu z popelnic i tahy fixem na dveřích a schránkách se nakonec podařilo umýt, proto jejich společenství žádná škoda nevznikla a dalšího šetření proto nežádá.

Ve 12.22 hodin informoval městskou policii občan, že u konkrétního domu v ulici V Hliníkách se nachází silně opilý bezdomovec, jenž tam močí. Strážníky u zmíněné budovy kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že dotyčný muž již odešel směrem k Nerudově ulici. Hlídka prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak tohoto člověka bez domova nezaregistrovala.

Třicet minut po sedmnácté hodině se na služebnu strážníků dostavila občanka, jež přišla odevzdat cizí nalezené pouzdro s doklady. Hlídka tyto věci převzala a poté se je pokusila vrátit jejich majitelce z Chrudimi, kterou však strážníci doma nezastihli. Toto pouzdro s doklady proto zůstalo prozatím uloženo na služebně, odkud je ještě téhož dne dotyčná žena v pořádku vyzvedla.

O chvíli později kontaktovala městskou policii se žádostí o pomoc pracovnice místních veřejných toalet, neboť jak uvedla, při zamykání tohoto objektu po skončení provozní doby došlo k zalomení klíče v zámku dveří s tím, že toalety zůstanou během noci nezajištěné, proto že bude třeba, aby je strážníci příležitostně kontrolovali. Operátor městské policie dotyčné ženě přislíbil, že tam hlídka provede nepravidelné kontroly. V 17.59 hodin tato pracovnice svou žádost o pomoc odvolala s tím, že zámek toalet se již podařilo opravit, proto budou řádně uzamčeny.

V 18.06 hodin vyjeli strážníci do Střeleckého parku, jelikož tam občan zpozoroval skupinku lidí, již tam na otevřeném ohni opékali buřty a ve svém okolí činili nepořádek. Hlídka na uvedeném místě shledala, kterak přítomné osoby opékaly uzeninu na vlastím grilu, který tam za tímto účelem dopravili. Žádné znečistění se v jejich okolí nenacházelo, proto strážníci tyto lidi řádně poučili a poté odjeli s tím, že tam následně vykonají kontrolu. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka nezaregistrovala.

O třináct minut později oznámil na linku 156 řidič, že během jízdy automobilem zastavila jeho vozidlo nedaleko Třech bubnů neznámá plačící žena, jež požádala, aby přivolal strážníky, neboť byla fyzicky napadena. Hlídka vyjela na uvedené místo, kde zastihla jí známou ženu bez domova, jež uvedla, že byla napadena svým nynějším přítelem, na jehož jméno si momentálně nemůže vzpomenout. Protože tato osoba uvedla, že dotyčný podezřelý muž se právě zdržuje na její chatě, jež se nachází u obce Kočí, což je mimo katastrální území města Chrudim, strážníci požádali o spolupráci Policii ČR, která vyjela na uvedené místo a celou věc tam převzala k šetření.

Ve 22.41 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, protože se tam měla nacházet skupina mladých lidí, již se mezi sebou začali vzájemně fyzicky napadat. Při příjezdu hlídky se v uvedeném parku nikdo nenacházel.

Před druhou hodinou ranní informovala městskou policii občanka, že v Husově ulici zní křik ženy a zvláštní údery. Při příjezdu strážníků bylo ve zmíněné ulici ticho, proto strážníci prověřili zaparkované automobily, zda nedošlo k jejich poškození a také dopravní značení. Žádné poškození tam hlídka nezaregistrovala, proto následně odjela.

Přesně v pět hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že na Resselově náměstí došlo k hádce několika osob, čímž je rušen noční klid. Po vyřešení přestupků s hlídkou se tito lidé v tichosti rozešli.

O třicet minut později vyjeli strážníci do ulice Sladkovského, neboť na domovní zvonek tamní obyvatelky zvonil neznámý mladík. Hlídce dotyčný mladý mu uvedl, že hodlal řešit jistou věc se svou bývalou přítelkyní. Po vyřešení přestupku mladík z místa odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑