Události ze dne 7.7.2023

11.07.2023 05:58

V 9.57 hodin přijali strážníci oznámení, ve kterém žena uvedla, že u výtahu domu v ulici Strojařů mají zraněnou kočku. Hlídka kočku převzala a převezla ji do místního útulku, kde byla předána tamní pracovnici.

O pouhé dvě minuty později oznámil řidič nákladního vozidla, že vlivem poruchy stojí na kruhovém objezdu v ulici Obce Ležáků a částečně tak blokuje provoz. Strážníci po příjezdu na místo usměrňovali dopravu. Následně se dostavila na místo také jednotka HZS, která svým vozidlem provedla odtah nákladního vozidla mimo kruhový objezd.

Krátce po jedenácté hodině převzala hlídka na Palackého třídě nalezenou peněženku s doklady a drobnou finanční hotovostí. Nález byl posléze zadokumentován a předán na oddělení ztrát a nálezů.

V 16.36 hodin oznámila žena na linku 156, že před vjezdem k jejich domu ve Švermově ulici parkuje cizí vozidlo a ona tak nemůže vyjet. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitele uvedeného vozidla, který se záhy dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Přestupek byl s mužem vyřešen uložením pokuty.

Šest minut po devatenácté hodině bylo na městskou policii oznámeno, že před prodejnou potravin v Pardubické ulici obtěžují zákazníky přítomní bezdomovci. Strážníci dvojici, muže a ženu, poučili o jejich nevhodném chování. Z místa byli následně vykázáni.

Po jednadvacáté hodině vyjížděla hlídka do restaurace v Havlíčkově ulici, kde měl mít personál problém se dvěma opilými hosty. Ti se i přes odmítnutí obsluhy dožadovali prodeje alkoholu. Strážníci na místě ztotožnili uvedené osoby, po jednání s hlídkou zaplatily a z místa odešly.

Ve 20.52 hodin se na městskou policii obrátila žena, která oznámila, že u Divadla Karla Pippicha viděla dle ní zmateného muže. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, žádný zmatený muž zde nebyl nalezen.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑