Události ze dne 7.9.2021

08.09.2021 12:48

V 7.37 hodin upozornila telefonicky městskou policii občanka na to, že staveniště v ulici V Tejnecku není řádně zajištěné, neboť stavební suť během prováděných prací dopadá na zaparkované automobily v okolí. Hlídka kontaktovala odpovědného pracovníka, aby uvedené staveniště prověřila, avšak žádné pochybení ohledně stavebního povolení ani provedeného zajištění neshledala.

Krátce po osmé hodině dopolední byli strážníci přivoláni do ulice U Valchy, neboť tam sportující vojáci zaregistrovali cizí odloženou mikinu s peněženkou a s mobilním telefonem. Hlídka nalezené věci vyzvedla a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

V 8.15 hodin obdržela městská policie informaci, že u peněžního ústavu na Palackého třídě cizí automobil neoprávněně obsadil vyhrazené parkovací místo. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že na náměstí U Vodárny parkují nesprávně automobily. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel také umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přesně v deset hodin vyjeli strážníci do Městského parku, jelikož se tam měli zdržovat bezdomovci, již se chovali hlučně a popíjeli alkohol. Hlídka na uvedeném místě ani v okolí tyto osoby nezaregistrovala.

V 14.01 hodin kontaktovala městskou policii žena s tím, že u bývalého kravína v obci Vlčnov někdo zřejmě spaluje plasty. Strážníci na tomto místě zpozorovali zbytky ohořelých pařezů a železničních pražců, proto následně kontaktovali odpovědného pracovníka příslušné stavební firmy, jenž přislíbil, že zjedná nápravu.

O minutu později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Hálkově ulici parkuje nesprávně konkrétní automobil. Po příjezdu hlídky se k tomuto vozidlu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení přestupku automobil přeparkovala.

V 14.10 hodin byli strážníci opět přivoláni do Vlčnova, protože se tam nacházelo opuštěné a nesoběstačné malé kotě. Hlídka toto zvíře odchytla a poté je předala do péče pracovnici útulku v Sečské ulici.

Po patnácté hodině informoval městskou policii muž o tom, že na Tyršově náměstí parkují nesprávně automobily. Strážníci uvedené místo prověřili a následně za stěrače tří vozidel umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 16.11 hodin bylo oznámeno na linku 156, že do fasády panelového domu ve Fibichově ulici přítomná mládež kope míčem, a dále, že tito mladí lidé posedávají na parapetu přízemního okna. Hlídka po příjezdu tuto mládež pro nevhodné chování z místa vykázala. Žádné poškození majetku strážníci nezjistili.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑