Události ze dne 7.9.2023

08.09.2023 14:07

V 7.55 hodin obdržela městská policie informaci, že v prostoru areálu garáží ve Škroupově ulici se nachází odstavený autovrak, jenž majiteli přilehlé garáže komplikuje vyjetí automobilem na komunikaci. Strážníci uvedené vozidlo prověřili a poté kontaktovali jeho majitele, jenž sdělil, že tento automobil má již v držení jiná osoba, kterou následně kontaktoval a požádal, aby svůj autovrak z místa následující den odstranila, což dotyčný muž přislíbil učinit. Hlídka jeho příslib na místě ověří.

Po půl deváté byli strážníci přivoláni na cyklostezku, jež vede podél řeky do Slatiňan, protože na ní ležela uhynulá divoká kachna. Hlídka tohoto ptáka vyzvedla a dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde ho umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.

V 11.24 hodin bylo telefonicky oznámeno městské policii, že ve společných garážích bytového domu v Luhanově ulici leží uhynulá kočka. Hlídka také toto zvíře na uvedeném místě vyzvedla a poté umístila do speciálního mrazicího boxu, umístěného v areálu technických služeb v Sečské ulici.

Pět minut po devatenácté hodině se obrátil na městskou policii občan s tím, že ve Slatiňanech u rybníčku odchytl volně pobíhajícího psa. Strážníci toto zvíře od muže převzali a umístili je do připraveného kotce v areálu tamního městského úřadu, neboť dle mikročipu umístěného na těle se jeho majitele v dostupných registrech hlídce nepodařilo zjistit. O umístění psa do kotce byl neprodleně vyrozuměn příslušný úředník.

V 19.23 hodin vyjeli strážníci opět do Slatiňan, protože u tamního mostu přes řeku se zdržoval pravděpodobně opilý muž. Hlídka na uvedeném místě zastihla obyvatele místní ubytovny, jenž poté orientován místem i časem a zdravotně v pořádku sám odešel pryč.

Přibližně o půl hodiny později bylo oznámeno na linku 156, že ve Fibichově ulici leží na zemi neznámý muž. Hlídka prověřila příslušné místo a následně i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑