Události ze dne 8.11.2023

09.11.2023 15:10

V 7.52 hodin oznámila ostraha supermarketu v ulici SNP na linku 156, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v příslušném supermarketu zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto hlídka vyřešila jeho přestupek na místě pokutovým příkazem.

Před devátou hodinou strážníci prověřili stojící automobily v ulicích Hradební, Filištínská a také na Resselově náměstí, protože občan poukázal na to, že tam některá vozidla parkují bez uhrazeného poplatku, či bez příslušné parkovací karty. Hlídka v uvedených ulicích zaregistrovala celkem šest automobilů, jejichž řidiči se dopustili dopravních přestupků, proto za jejich stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 9.18 hodin kontaktoval městskou policii muž s tím, že v zahrádkářské kolonii Na Bělidle mu soused poškozuje oplocení pozemku. Strážníci následně jednali s oznamovatelem, jenž sdělil, že s dotyčným zahrádkářem má dlouhodobé spory, tudíž se domnívá, že tento plot poškodil právě on, přičemž dodal, že se jedná pouze o domněnku s tím, že žádný důkaz nemá k dispozici. Protiprávní jednání hlídka v tomto případě neshledala. Oznamovatel byl poučen, jakým způsobem může řešit dlouhodobé spory se sousedem.

Jedenáct minut po třinácté hodině byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, jelikož u areálu tamní střední školy ležel na chodníku muž. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk ze Slatiňan jevil známky požití většího množství alkoholu, přičemž nebyl orientován místem ani časem, hlídka jej podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 3,87 promile alkoholu. Strážníci následně tohoto muže dopravili na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej přepravila a v pořádku do péče personálu stanice předala hlídka.

V 15.59 hodin se obrátila na městskou policii občanka s tím, že její babička ji telefonicky vyrozuměla, že doma upadla a sama nedokázala vstát. Strážníci, již měli k dispozici klíč od jejího bytu, zastihli dotyčnou ženu doma sedící po pádu na zemi, proto ji nezraněnou vyzvedli a usadili do křesla, kde setrvala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑