Události ze dne 8.4.2022

11.04.2022 15:20

V 11.24 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě stojí jedno z vozidel takovým způsobem, že komplikuje chodcům přístup na chodník. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce před šestnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, protože tam u jedné z prodejen volně pobíhal pes většího vzrůstu. Hlídka na základě místní znalosti kontaktovala jeho majitele, jenž se o chvíli později dostavil na místo, kde po vyřešení přestupku se strážníky svého psa v pořádku zajistil a odvezl.

Přesně v sedmnáct hodin požádala městskou policii o spolupráci Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení, že u jednoho z domů v obci Sobětuchy – Vrcha někdo přelézal přes bránu na pozemek. Strážníci po příjezdu jednali se správkyní příslušné budovy, jež uvedla, že jim někdo poškodil elektricky ovládanou bránu. Vzhledem k výši způsobené škody byla na místo přivolána PČR, jež celou událost převzala k šetření.

V 19.30 hodin vyjeli strážníci do Filištínské ulice, neboť tam některé automobily stály neoprávněně na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka se čtyřmi řidiči těchto vozidel vyřešila přestupky na místě a za stěrač jednoho automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po dvacáté hodině informoval městskou policii pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP, že u vchodu do jejich prodejny sedí dva bezdomovci. Hlídka po příjezdu tyto dva lidi pro nevhodné chování z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑