Události ze dne 8.7.2020

09.07.2020 09:31

Před osmou hodinou ranní obdržela městská policie informaci o zraněném ptákovi, jenž se měl nacházet na chodníku v ulici Dr. Milady Horákové. Hlídka prověřila uvedenou ulici, avšak toto zvíře tam nezaregistrovala.

Přesně v deset hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, protože tam v ulici T. G. Masaryka měly nesprávně parkovat automobily. Hlídka konkrétní místo prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů tam neshledala.

Minutu před čtrnáctou hodinou se na městskou policii obrátila obyvatelka Revoluční ulice s tím, že slyšela svého souseda, kterak ve svém bytu vulgárně nadával, a ona se domnívá, že jeho nadávky jsou adresované jí a to vzhledem k jejímu duševnímu stavu. Strážníci se pokusili dotyčného muže kontaktovat, aby zjistili skutečný stav věci, avšak s negativním výsledkem. Během dalšího jednání s oznamovatelkou tato žena hlídce uvedla, že dalšího šetření v uvedené záležitosti nežádá, neboť není jisté, že dotyčný muž nadával jí.

V 15.51 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Školním náměstí se zdržuje člověk, jenž tam kolem jdoucím lidem nabízí k prodeji neurčité zboží. Strážníci tohoto místního muže kontaktovali a následně shledali, že se jednalo o knihy a CD nosiče, jež zájemcům rozdával zdarma. Vzhledem k tomu, že tento člověk zboží neprodával a ani nenabízel žádné služby, hlídka v jeho počínání protiprávní jednání neshledala.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Palackého třídy, jelikož tamní obyvatelé odchytli volně pobíhající zraněnou kočku. Hlídka toto mladé zvíře, jež napadalo na zadní končetinu, převzala a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je umístila do připravené klece.

Ve 22.10 hodin kontaktoval městskou policii občan s informací, že u budovy úřadu v Novoměstské ulici zpozoroval na chodníku odložený kufr, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka toto zavazadlo na uvedeném místě vyzvedla a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při městském úřadu.

Několik minut před dvacátou třetí hodinou byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde měli obyvatelé konkrétního bytu rušit noční klid, zřejmě stěhováním nábytku. Při příjezdu hlídky byl v uvedené budově klid a protiprávní jednání strážníci nezaregistrovali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑