Události ze dne 8.7.2022

11.07.2022 12:28

Po deváté hodině ranní vyjížděla hlídka do pečovatelského domu v ulici Obce Ležáků, kde upadla tamní klientka na zem a ošetřovatelka ji nedokázala sama zvednout. Strážníci pomohli ženu zvednout ze země a uložit ji zpět do postele.

V 13.40 hodin oznámila žena na linku 156, že v Malecké ulici volně pobíhá pes rasy yorkšírský teriér. Strážníci psa odchytli a následně jej převezli do chrudimského útulku, kde byl v pořádku předán tamnímu personálu.

Před osmnáctou hodinou řešila hlídka další oznámení o volně pobíhajícím psovi, tentokrát v ulici Dr. Jánského. Na místě bylo zjištěno, že se jednalo o štěně, které se vrátilo zpět na pozemek dírou v plotě. Strážníci jednali s majitelkou štěněte, kterou k celé věci náležitě poučili.

V 19.16 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování v ulici Čs. partyzánů, kde mělo vozidlo parkovat před vjezdem do garáže. V průběhu řešení události se k vozidlu dostavila řidička, která vozidlo přeparkovala.

Následně byla hlídka přivolána do Malecké ulice, kde měla na autobusové zastávce žena uhodit dítě. Strážníci v blízkosti zastávky nalezli nezletilou dívku, která uvedla, že ji její matka tahala za vlasy a dala jí několik facek. Posléze hlídka kontaktovala rodiče dívky. Matka uvedla, že dceru v rozčílení skutečně uhodila, svého jednání litovala. U matky i otce byla provedena dechová zkouška, která u obou vyšla pozitivně. Celá věc byla následně konzultována s pracovnicí OSPOD, která hovořila s dívkou i její matkou. Následně svolila k ponechání dívky v péči rodičů. Celá věc byla zadokumentována a věc bude dále řešena.

Krátce před jednadvacátou hodinou oznámil občan na linku 156, že v Havlíčkově ulici parkuje vozidlo s rozsvícenými světly. Strážníkům se podařilo kontaktovat majitelku, která se dostavila k vozidlu a světla si vypnula.

O půl hodiny později řešila hlídka oznámení o ležícím bezdomovci v Městském parku. Muž z Pelhřimova hlídce uvedl, že přišel o zaměstnání a nemá kde spát. Strážníci jej poučili o možnostech ubytování, muž následně z místa odešel.

Poté hlídka řešila oznámení o samovolně vyjetém vozidle z parkoviště v Hradištní ulici. Jelikož zde došlo k poškození druhého vozidla, byla na místo přivolána dopravní policie, která si celou věc převzala k řešení.

Po půl jedenácté večerní se na městskou policii obrátila žena, která uvedla, že se nemůže dostat do bytu přítele. Dle jejího sdělení bylo chování muže při jejím odchodu divné a ona měla nyní obavu o jeho zdraví. Při řešení události se podařilo muže telefonicky kontaktovat. Muž byl v bytě, dle svého sdělení pouze tvrdě spal.

V 1.30 hodin byl operačním důstojníkem městské policie na kameře umístěné na Resselově náměstí spatřen muž, odpovídající popisu osoby hledané Policií ČR. Hlídka tedy provedla kontrolu muže. Jelikož se skutečně jednalo o hledanou osobu, byl muž následně převezen na obvodní oddělení Policie ČR.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑