Události ze dne 8.8.2023

10.08.2023 15:44

V 7.36 hodin upozornil městskou policii občan, že na Tyršově náměstí v úseku, kde platí zákaz zastavení, parkují dva automobily. Hlídka na jedno z těchto dvou vozidel umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a s řidičkou druhého automobilu, vyřešila dopravní přestupek na místě. Dotyčná žena poté vozidlo přeparkovala.

Po osmé hodině dopolední byli strážníci na Tyršově náměstí svědky dopravní nehody, když tam došlo k tomu, že řidič automobilu během parkování porazil vozidlem dopravní značku. Hlídka na místo přivolala SVDN PČR, jež celou událost převzala k šetření. O poškození této dopravní značky byl poté vyrozuměn příslušný pracovník technických služeb.

Přesně v deset hodin zpozorovali strážníci na Resselově náměstí řidiče motocyklu, jenž se dopustil dopravního přestupku tím, že porušil dopravní značku – zákaz vjezdu všech vozidel. Hlídka dotyčného muže předepsaným způsobem zastavila a poté jej vyzvala k předložení dokladů potřebných pro řízení motocyklu. Protože tento člověk strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění, přičemž dodal, že příslušný dopravní prostředek užil k jízdě bez vědomí jeho majitele, byli na místo přivoláni policisté, již celou věc převzali k šetření.

V 11.07 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Havlíčkově ulici se nachází nesprávně zaparkovaný automobil, jenž ostatním vozidlům komplikuje projetí. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Průjezdnost komunikace byla v jeho okolí zachována.

Před osmnáctou hodinou se obrátil na městskou policii občan s tím, že u supermarketu v ulici SNP zaregistroval odloženou injekční stříkačku. Hlídka uvedený předmět vyzvedla a následně jej dopravila k odborné likvidaci.

Čtrnáct minut po osmnácté hodině vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, protože v objektu vlakového nádraží se zdržoval bezdomovec, jenž se choval nevhodně. Hlídka tohoto místního muže, orientovaného místem i časem, z areálu vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑