Události ze dne 8.9.2016

09.09.2016 09:42

V 7.26 hodin oznámil pracovník Vodárenské společnosti, že v ulici Na Větrníku je před vjezdem do areálu výměníku zaparkované vozidlo Alfa Romeo, které znemožňuje vjetí k výměníku. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitele vozidla, který se následně dostavil na místo a přeparkoval. Přestupek byl s mužem vyřešen uložením blokové pokuty.

V 10.08 hodin vyjížděli strážníci do ulice Škroupova, kde bylo oznámeno, že nákladní vozidla vjíždějící do firmy Bramac stojí na pozemní komunikaci a nevyužívají odstavné parkoviště ke stání nákladních vozidel určené. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice, žádné špatné parkování nákladních vozidel nebylo zaregistrováno.

V 10.09 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že ve vestibulu polikliniky na Palackého třídě se nachází spící bezdomovec. Strážníci o chvíli později bezdomovce s trvalým pobytem ve Skutči z místa vykázali.

Před půl jedenáctou přijali strážníci oznámení o výskytu volně pobíhajícího psa v ulici Na Větrníku u domu č. p. 1210. Hlídka na místě psa odchytla a převezla jej do chrudimského útulku. Asi o hodinu později se do útulku dostavila majitelka psa, které byla za porušení vyhlášky města uložena bloková pokuta.

V 11.50 hodin oznámila pracovnice VZP, že před vchodem do jejich budovy leží na zemi bezdomovec. Hlídka na místě nalezla dva místní bezdomovce. Ti byli orientování místem i časem, schopni samostatné chůze. Poté, co po sobě uklidili způsobený nepořádek, byli z místa vykázáni.

Opět k ležícímu bezdomovci vyjížděla hlídka před půl jednou odpolední, tentokrát do ulice Fibichova. Jak oznamovatelka uvedla, měl zde ležet bezdomovec s krvavým zraněním hlavy. Hlídka na uvedeném místě muže skutečně nalezla. Jednalo se o občana s trvalým pobytem v Pardubicích, který měl na hlavě několik tržných ran a otoků. Na místo byla přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením.

Čtvrté oznámení na opilého muže, který se měl v tomto případě pohybovat ve vozovce v ulici Dr. Milady Horákové, přijali strážníci ve 14.27 hodin. Provedenou kontrolou uvedené ulice a přilehlého okolí nebyla tentokrát žádná osoba nalezena.

Ve 14.54 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Penny Market v ulici Obce Ležáků, že mají v prostoru prodejny opilého muže, který obtěžuje zákazníky. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že muž z prodejny již odešel. Dle uvedeného popisu byl muž nalezen, jak leží na nedaleké lavičce. Jednalo se o bezdomovce z Pardubic, u kterého již hlídka tento den zasahovala v ulici Fibichova a který byl odtud převezen do chrudimské nemocnice. Jelikož se muž choval vůči zakročujícím strážníkům agresivně, byla mu přiložena služební pouta. Dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 2,96 promile alkoholu. Následně byl opět převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑