Události ze dne 8.9.2022

12.09.2022 18:14

Po sedmé hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že u rybníčku v Městském parku spí bezdomovci. Hlídka na uvedeném místě zastihla místního muže, jehož po probuzení vykázala.

V 10.25 hodin byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru ve Škroupově ulici, protože tam na zemi ležel bezdomovec. Hlídka dotyčného člověka, orientovaného místem i časem, vykázala.

Před čtrnáctou hodinou se obrátila na městskou policii místní obyvatelka s tím, že byla manželem neprávem nařčena z toho, že mu odcizila peníze. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že v uvedeném případě se jedná o muže vyššího věku, jenž podle sdělení manželky trpí psychickými problémy a není zcela orientován, přičemž jeho tvrzení se nezakládá na pravdě. Hlídka událost prověřila a poté odjela.

V 15.07 hodin vyjeli strážníci do ulice V Tejnecku, neboť tam volně pobíhal pes menšího vzrůstu. Hlídka před příjezdem na uvedené místo obdržela informaci od oznamovatelky o tom, že zmíněné zvíře již zajistil a odvedl jeho majitel.

Dvacet minut po osmnácté hodině kontaktoval městskou policii občan, jenž projevil obavu o život a zdraví svého kamaráda, který opakovaně nereagoval na jeho snahu telefonicky jej kontaktovat. Strážníci vyjeli do místa bydliště dotyčného muže, jenž na zvonění domovního zvonku, ani na klepání hlídky na dveře bytu nereagoval. Protože i jeho telefonní číslo bylo nedostupné, hlídka přivolala hasiče a policisty, již o chvíli později vstoupili do příslušného bytu. Jeho obyvatel se tam bohužel nacházel zesnulý, proto celou věc převzala k šetření Policie ČR.

Ve 22.40 hodin strážníci během hlídkové činnosti v ulici Čs. armády zpozorovali na lavičkách dva spící bezdomovce. Strážníci po probuzení obě osoby z místa vykázali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑