Události ze dne 9.10.2023

10.10.2023 15:20

Po osmé hodině dopolední upozornil městskou policii občan, že u jednoho z domů v Husově ulici parkuje neoprávněně stavební vozidlo na zeleni. Strážníci na uvedeném místě jednali s přítomným pracovníkem stavební firmy, jež tam měla řádně povolený zábor veřejného prostranství z důvodu provádění stavebních prací, přičemž jej upozornila, že jeden z jejich automobilů se nachází mimo vyznačené místo povoleného záboru. Dotyčný muž toto vozidlo okamžitě přeparkoval a poté telefonicky kontaktoval příslušnou úřednici místního městského úřadu, aby požádal o umožnění zvětšení zabrané plochy. O zjištěných skutečnostech hlídka vyrozuměla oznamovatele.

V 8.45 hodin byli strážníci přivoláni k panelovému domu na Palackého třídě, neboť na parkovišti u této budovy bránil nesprávně zaparkovaný automobil v zajetí vozidlem na parkovací místo určené pro vozidlo invalidy. Hlídka zjistila majitele příslušného automobilu, avšak kontaktovat jej se jí nepodařilo, proto na jeho vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před třináctou hodinou oznámily děti prostřednictvím linky 112, že v opuštěném domě v Novoměstské ulici zaregistrovaly odloženou injekční stříkačku. Strážníci následně tuto nezajištěnou budovu prověřili, avšak zmíněný předmět uvnitř nezaregistrovali. Přítomné děti byly poté hlídkou poučeny, aby do uvedeného domu z důvodu jejich bezpečnosti nevstupovaly.

Ve 13.12 hodin se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc místní obyvatelka, jež uvedla, že bude třeba, aby strážníci poskytli asistenci zdravotníkům při přemístění jejího nemohoucího otce ze sanitního vozu do bytu. O několik minut později dotyčná žena svou žádost odvolala s tím, že transport otce zvládne její rodina uskutečnit vlastními silami.

Třicet dvě minuty po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do Dvořákovy ulice, protože tam občan zpozoroval nesprávně zaparkovaný automobil, jenž budil dojem, že dlouhodobě není užíván k jízdě. Hlídka zjistila majitele tohoto vozidla a kontaktovala jej. Oslovený muž uvedl, že tento automobil využívá jeho dcera, jež však před časem ztratila klíč od automobilu, a přislíbil, že jakmile obstará náhradní klíč, automobil ihned přeparkuje.

V 17.39 hodin oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v příslušném supermarketu zastihli mladého podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Neuhrazené zboží bylo poté v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Po osmnácté hodině obdržela městská policie informaci, že v Čáslavské ulici se nachází ležící suchá větev, či strom, jenž z části zasahuje do vozovky. Strážníci příslušné místo prověřili a následně tento ležící strom přemístili mimo komunikaci. O celé události hlídka učinila zápis do knihy závad.

Ve 20.55 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, jelikož tam u jednoho z domů parkovaly automobily v okolí kontejnerů na odpad. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že uvedená vozidla žádným způsobem neznemožnila obslužnost přilehlých nádob na odpad, přičemž ani průjezdnost v okolí těchto automobilů nebyla nijak omezená, proto strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑