Události ze dne 9.11.2021

10.11.2021 13:58

V 9.29 hodin byli strážníci přivoláni do ulice SNP, protože u jedné z prodejen tamního obchodního centra se zdržoval podezřelý člověk, jehož se personál prodejny obával. Hlídka tohoto muže bez domova, orientovaného místem i časem, vykázala.

Po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na Palackého třídě na komunikaci leží uhynulá kočka. Hlídka dotyčné zvíře vyzvedla a služebním vozidlem je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde tuto kočku umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude předána k odborné likvidaci.

V 14.58 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, neboť na tamním autobusovém nádraží dívka zpozorovala opuštěné stěně německého ovčáka. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že oznamovatelka před jejím příjezdem tohoto psa odvázala od stojanu na jízdní kola, k němuž byl připevněný pomocí vodítka. Tato dívka po jednání se strážníky udržované a dobře živené štěně upevnila vodítkem zpět ke stojanu, aby je tam mohl vyzvednout jeho majitel s tím, že pokud by se tak nakonec nestalo, hlídka je umístí do útulku. Během následné kontroly bylo strážníky zjištěno, že dotyčné štěně se u příslušného stojanu na jízdní kola již nenachází.

Jedenáct minut po sedmnácté hodině obdržela městská policie informaci, že v křižovatce ulic Družstevní a Malecká parkují automobily. Hlídka na tato čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 1.25 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v jednom z bytových domů v Čáslavské ulici volá na společné chodbě o pomoc jeho dezorientovaný obyvatel. Při příjezdu strážníků se u dotyčného muže nacházela jeho příbuzná, jež uvedla, že její syn upadl do abstinenčního záchvatu, a dodala, že již přivolala zdravotní záchrannou službu. Hlídka v budově setrvala do příjezdu zdravotníků, již tohoto člověka následně dopravili do nemocnice.

Po třetí hodině ranní informoval městskou policii vrátný jedné z firem se sídlem v průmyslovém areálu v Průmyslové ulici o tom, že tam do světlíku vběhla kuna. Vzhledem k tomu, že strážníci na místě shledali, že uvedené zvíře se nachází v hloubce několika metrů, přičemž je nelze odchytit, vložili do světlíku dlouhé prkno, aby této kuně umožnili vystoupat ven.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑