Události ze dne 9.12.2016

12.12.2016 15:04

 V 7.02 hodin oznámila na linku 156 řidička MHD, že v konkrétním úseku Malecké ulice se nachází několik nesprávně zaparkovaných automobilů. Na uvedeném místě hlídka zaregistrovala šest vozidel, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před půl devátou bylo městské policii telefonicky oznámeno, že na silnici vedoucí z Chrudimi do Vlčnova leží mrtvý pes, který byl pravděpodobně sražen projíždějícím automobilem. Strážníci podle evidenční známky, kterou měl pes na obojku, zjistili jeho majitele z Chrudimi. Následně byl kříženec hnědé barvy uložen do transportního vaku a převezen služebním vozidlem jeho majiteli.

Několik minut před jedenáctou hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do Slatiňan, kde se v ulici T. G. Masaryka nacházel sražený pes. Hlídka zjistila, že se jednalo o psa plemene jezevčík, který kulhal na přední packu. Zvíře bez evidenční známky bylo strážníky umístěno do připraveného kotce v areálu tamního MěÚ. O události byl vyrozuměn příslušný pracovník, který učinil další potřebná opatření.

Přesně v jedenáct hodin upozornil strážníky na lince 156 občan, že na Tyršově náměstí špatně parkuje konkrétní vozidlo, které komplikuje průjezd ostatním automobilům. Hlídka na dvě nesprávně zaparkovaná vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 11.02 hodin vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, neboť tamní obyvatelka telefonicky oznámila, že v jejich bytovém domě se pohybují lidé, kteří nabízejí prodej elektrické energie. Na místě hlídka získala od obyvatel uvedeného domu informaci, že mladíci uvedení v oznámení jejich dům opustili a odešli neznámo kam. Provedeným šetřením nebylo zjištěno, že by na tomto místě docházelo k nezákonnému podomnímu prodeji.

O několik minut později se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátil majitel garáže v ulici U Vápenky, který zjistil, že vrata několika garáží někdo posprejoval barvou. Strážníci zjistili, že posprejována byla vrata čtyř garáží. Celá událost byla hlídkou zadokumentována a vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu předána k řešení PČR.

Po půl čtvrté odpoledne oznámila na linku 156 žena, že poblíž mostu v sídlišti U Stadionu viděla v řece Chrudimce uhynulé ryby. Hlídka na tomto místě zaregistrovala čtyři kusy malých uhynulých ryb. Následně byl prověřen celý úsek řeky v uvedené lokalitě, kdy bylo zjištěno, že ke hromadnému úhynu ryb nedošlo a ostatní ryby jsou v pořádku.

V 18.47 hodin požádala strážníky telefonicky o pomoc obyvatelka Vlčnova, neboť přítelkyni jejího syna se udělalo nevolno a šla se tedy zhruba v sedmnáct hodin projít ven. Jelikož se dívka dosud nevrátila, má obavu o její zdraví. O celé události hlídka informovala PČR, která následně řídila pátrání. Strážníci prováděli šetření dle jejích instrukcí.

Před sedmou hodinou ranní přijala městská policie telefonické oznámení, že ve Škroupově ulici automobil tmavé barvy porazil dopravní značku. Oznámení bylo předáno SVDN PČR, která celou věc převzala k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑