Události ze dne 9.12.2021

10.12.2021 10:50

Krátce před devátou hodinou ranní prověřovala hlídka oznámení o pálení ohně v Tovární ulici. Z ohně měl stoupat hustý černý dým. Strážníci na místě zjistili, že zde dělníci pálí stará prkna a okenní rámy. Muži, kteří byli hlídkou vyzváni, aby oheň uhasili, přislíbili, že tak učiní. Případ byl zadokumentován. O hodinu později zde hlídka na základě dvou telefonických oznámení zasahovala znovu. Oheň byl uhašen a muži byli poučeni, že bude celý případ předán Odboru životního prostředí Městského úřadu Chrudim.

V 9.00 hodin požádal strážníky o pomoc řidič nákladního vozidla, který nemohl z důvodu kluzké vozovky vyjet od obchodního domu Albert. Strážníci na místě zastavili dopravu ze všech směrů a po delším rozjezdu se řidiči podařilo vyjet.

Ve 12.30 hodin oznámil občan na linku 156, že v Havlíčkově ulici ztěžuje průjezd ostatních vozidel jedno špatně parkující vozidlo. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili jeho majitelku, která se vzápětí dostavila na místo a ihned přeparkovala.

Po půl páté odpolední vyjížděli strážníci do ulice Na Valech, kde mělo parkující vozidlo ztěžovat výjezd z garáže a dále prý porušovat dopravní značení zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou umožňující vjezd majitelům garáží. Na místě byla zjištěna majitelka vozidla, jež uvedla, že je rovněž majitelkou jedné z garáží, tudíž zde stát může. Aby byl umožněn výjezd z garáže, vozidlo přeparkovala.

V podvečer prověřovali strážníci oznámení, v němž občan uvedl, že u Vlčnova je ve vozovce rozházené přenosné dopravní značení. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, žádné značení ve vozovce zde nebylo nalezeno.

V 21.45 hodin přijal operační důstojník oznámení, že u domu pod Širokými schody má nějaký muž vyhrožovat, že vykopne dveře. Na místě bylo zjištěno, že zde měla žena problém se svým bývalým přítelem, který poté, co ho odmítla pustit do domu, jí vyhrožoval a pokusil se do domu dostat násilím, čímž došlo k poškození dveří. Vzhledem k charakteru události byla na místo přivolána Policie ČR, která si věc převzala k řešení.

Pár minut po jedné hodině ranní požádal operační důstojník Policie ČR hlídku městské policie o prověření oznámení o opilém muži, který se má pohybovat po kruhovém objezdu u obchodního domu Tesco. Provedenou kontrolou nebyl žádný opilý muž na uvedeném místě ani v blízkém okolí nalezen.

Následně se hlídka přesunula do domu na Palackého třídě, kde měl v jednom z bytů štěkat pes. Dle oznamovatelky nemohou obyvatelé domu již druhou noc spát. Při kontrole domu zde byl naprostý klid. Oznamovatelka strážníkům na místě uvedla, že neví, ve kterém bytě se má pes nacházet. V případě opakovaných problémů bude městskou policii znovu kontaktovat.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑