Události ze dne 9.2.2023

13.02.2023 14:28

Před devátou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni na Všehrdovo náměstí, neboť na tamních vyhrazených parkovacích místech stály některé automobily bez příslušného označení. Hlídka na tato dvě vozidla bez parkovacích karet umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 9.54 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Medlešicích v prostoru autobusové zastávky neoprávněně parkuje nákladní automobil. Hlídka za stěrač uvedeného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a poté telefonicky kontaktovala jeho majitele, jenž sdělil, že jeho automobil tam byl odstaven v důsledku technické závady, a dodal, že po nabití autobaterie vozidlo neprodleně přeparkuje.

Krátce před polednem vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, protože tam došlo ke krádeži zboží. Hlídka v uvedené prodejně zastihla podezřelého muže, jenž se doznal k tomu, že na prodejní ploše zkonzumoval dvě sušenky a koblihy, přičemž tyto potraviny následně úmyslně neuhradil. Strážníci jeho přestupek proti majetku vyřešili na místě pokutovým příkazem a neuhrazené zboží bylo dodatečně zaplaceno.

V 19.55 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v Luhanově ulici parkují některé automobily v místě, kam mají vjezd zakázán dopravní značkou. Hlídka na příslušném místě zastihla čtyři vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přibližně o hodinu později přivolala strážníky do Husovy ulice obyvatelka panelového domu, jež zpozorovala, že dveře do bytu jejího souseda jsou otevřené. Hlídka dotyčného muže zastihla doma, přičemž vyšlo najevo, že ulehl na lůžko a dveře svého bytu opomenul zavřít. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Přesně ve dvacet jednu hodinu informoval městskou policii občan o tom, že na vozovce v Novoměstské ulici leží muž. Hlídka v dotyčném člověku zjistila místního muže bez domova, jenž nebyl orientován místem ani časem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Strážníci jej proto podrobili orientační dechové zkoušce, při které naměřili hodnotou 1,55 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti hlídka muže dopravila na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej strážníci v pořádku dopravili a předali do péče personálu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑