Události ze dne 9.5.2016

10.05.2016 12:44

V 8.32 hodin přijali strážníci oznámení, že v ulici Čs. armády pobíhá po zahradě srna. Na místo se dostavila hlídka městské policie společně s HZS. Srnu se podařilo odchytit, následně byla naložena do vozidla a poté vypuštěna do volné přírody.

V 9.14 hodin oznámil muž na linku 156, že se mu na jeho pozemek zaběhl cizí pes rasy bígl. Strážníci psa na místě odchytli a převezli jej do chrudimského útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce. O chvíli později se do útulku pro psa dostavil jeho majitel. Přestupek porušení vyhlášky města o volném pobíhání psa byl s mužem vyřešen uložením blokové pokuty.

V 11.49 hodin se na strážníky obrátila žena s prosbou o pomoc. Dle jejího sdělení měla obavu o život své sestry, neboť měla informaci, že sestra spolykala nespecifikované množství prášků. Strážníci ihned vyjeli do místa bydliště ohrožené ženy. Zde se jim podařilo ženu kontaktovat. Ta hlídce sdělila, že má problémy a skutečně požila nějaké prášky. Na místo byla hlídkou přivolána RZS, která ženu převezla do chrudimské nemocnice k dalším vyšetřením.

V 17.27 hodin prověřovali strážníci oznámení o vodě tekoucí z kanálu ve Filištínské ulici. Jelikož se oznámení zakládalo na pravdě, byla o celé věci vyrozuměna poruchová služba společnosti VAK.

V 0.55 hodin vyjížděli strážníci na žádost Policie ČR do ubytovny U Krkavce, kde mělo dojít k rozepři mezi nájemníky. Strážníci na místě zjistili, že zde žena s trvalým pobytem v Klešicích měla slovní rozepři se svým přítelem z Heřmanova Městce. Při jednání na místě bylo zjištěno, že přestože je žena těhotná, byla v silně podnapilém stavu. Na místo byla přivolána RZS, jejíž posádka převezla opilou ženu do chrudimské nemocnice.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑