Události ze dne 9.6.2016

10.06.2016 09:59

V 8.27 hodin požádala telefonicky strážníky o příjezd pracovnice pečovatelské služby, která se v ulici Dr. Janského nemůže dozvonit na svoji klientku. Obává se tedy o její život a zdraví. Hlídce se podařilo sehnat kontakt na dceru této ženy, která následně telefonicky sdělila, že má maminku u sebe doma a je v pořádku. Po tomto zjištění hlídka z místa odjela.

Krátce před devátou hodinou oznámil na linku 156 občan ze Slatiňan, že na své zahradě nalezl zraněného ptáka. Než se strážníci dostavili na uvedené místo, oznamovatel opět telefonicky kontaktoval městskou policii se sdělením, že zvíře uhynulo a příjezd hlídky již nepožaduje.

Několik minut po deváté hodině bylo strážníkům telefonicky oznámeno majitelem domu v ulici Čs. armády, že se na jeho zahradě pohybuje srna. Na místě hlídka jednala s přítomným oznamovatelem, který strážníky informoval, že zvíře již jeho zahradu opustilo a uteklo neznámo kam.

Po půl desáté dopoledne se na strážníky telefonicky obrátila žena s oznámením, že v Husově ulici se na parkovacím místě vyhrazeném pro zdravotně postižené osoby nachází neznámý neoprávněně zaparkovaný automobil. Lustrací byl zjištěn majitel automobilu, kterého se hlídce bohužel nepodařilo kontaktovat. Z tohoto důvodu byla na vozidlo umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Ve 20 hodin vyjela hlídka do ulice Dr. Milady Horákové, neboť ostraha tamního hypermarketu telefonicky oznámila, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Na místě se nacházely dvě ženy z Rumunska, jedna z nich byla z krádeže zboží podezřelá. Tato žena se ke svému jednání doznala, proto jí hlídka uložila blokovou pokutu.

Přibližně o hodinu později kontaktoval strážníky na lince 156 personál restaurace ve Slatiňanech, protože se do jejich podniku dostavil opilý host, který se choval nepřístojně. V této osobě hlídka zjistila muže z Chrudimi, který byl orientován místem i časem. Muž byl hlídkou z místa vykázán.

Dvacet minut před půlnocí požádala na tísňové lince o pomoc strážníky zdravotní sestra z chrudimské nemocnice, kde mají na chirurgickém příjmu problémy s agresivním pacientem. V době příjezdu hlídky MP do nemocnice se zde již nacházeli policisté z OO PČR Chrudim, kteří si celou věc převzali k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑