Události ze dne 9.6.2021

11.06.2021 05:55

Pět minut před sedmou hodinou ranní zpozoroval operátor městské policie na jedné z obrazovek městského kamerového systému, že v ulici Čs. armády hází děti kamínky do tamní kašny. Na uvedené místo vyjeli strážníci, kteří přítomnou matku dotyčných dětí poučili, že jejich jednáním mohlo dojít k poškození cizího majetku. Po vyřešení celé události pracovníci Technických služeb vhozené kameny z této kašny odstranili.

Krátce po osmé hodině upozornil občan městskou policii na to, že v okolí okružní křižovatky v Čáslavské ulici se nachází volně ležící dlažební kostky a dále, že tam je nespravený výmol. Hlídka tuto informaci prověřila a zjištěné skutečnosti zanesla do knihy závad.

V 17.50 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že u myčky automobilů v ulici SNP došlo ke sporu mezi třemi osobami. Strážníci na tomto místě zastihli místní manželský pár, jenž měl rozepři s cyklistou, jenž během jízdy na jízdním kole po chodníku nechtěně zavadil o manžela přítomné ženy, jenž tudy kráčel. Protože dotyčný chodec nebyl během této události nijak zraněn, neutrpěl žádnou škodu na majetku a pouze žádal omluvu odpovědného cyklisty, tento člověk se mu v přítomnosti hlídky za svou jízdu omluvil. Strážníci s cyklistou vyřešili jeho dopravní přestupek a poté odjeli.

Několik minut po osmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v parčíku naproti autobusové zastávce na Palackého třídě se vzájemně fyzicky napadají dva muži. Hlídka na uvedeném místě, ani v jeho okolí tyto osoby nezpozorovala.

V 18.54 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, jelikož tam na nástupišti vlakového nádraží ležely odložené injekční stříkačky. Hlídka tyto předměty vyzvedla a následně je odevzdala k odborné likvidaci.

Před dvacátou druhou hodinou se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc místní obyvatel, jenž uvedl, že jeho ženu během venčení psa v Píšťovech sledoval neznámý podezřelý muž. Oznamovatel dále uvedl, že jeho manželka se poté v pořádku vrátila domů a požádal strážníky o kontrolu této lokality. Hlídka toto učinila, avšak s negativním výsledkem.

V 0.40 hodin byli strážníci přivoláni ke světelné křižovatce v Topolské ulici, neboť z tamní budovy zněl akustický alarm.  Hlídka příslušný dům z ulice vizuálně prověřila, avšak jeho narušení nezpozorovala. Vzhledem k tomu, že na telefonním čísle uvedeném na dveřích tamní provozovny hovor nikdo nepřijal, strážníci zjistili bydliště jednatelky příslušné společnosti, jež v budově sídlí a kontaktovali jí. O chvíli později se ke hlídce dostavil manžel dotyčné ženy, jenž uvnitř objektu zjistil, že došlo k technické závadě bezpečnostního zařízení. Po jejím odstranění muž i strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑