Události ze dne 9.7.2016

11.07.2016 10:43

V 7.21 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Václavská u prodejny Penny Market leží na trávě muž. Hlídka provedla kontrolu uvedeného místa a přilehlého okolí, žádný ležící muž nebyl nalezen.

Před šestou hodinou večerní vyjížděli strážníci do ulice ČSA, kde mělo před nádražím ČD dojít k roztržce dvou mužů. Šetřením na místě bylo zjištěno, že zde měl muž s trvalým pobytem ve Skutči obtěžovat kolemjdoucí občany. Při tom došlo k roztržce mezi tímto mužem a občanem Slovenské republiky, který do obtěžujícího muže strčil. Muž z důvodu nedostatečné rovnováhy, kterou si přivodil požitím alkoholu, upadl na zem a utrpěl tržnou ránu na hlavě. Na místo byla přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením. Celá věc bude po zadokumentování předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

V 19.58 hodin přijali strážníci oznámení o muži ležícím u restaurace Kaplička v ulici Malecká. Při příjezdu hlídky muž již stál. Strážníkům uvedl, že se pohybuje pomocí francouzských holí a že upadl z důvodu nerovnosti na chodníku. Po zdravotní stránce se muž cítil v pořádku. Na místě si ho poté převzali rodinní příslušníci.

Před půl desátou večerní se na městskou policii obrátil muž s prosbou, zda by hlídka neprověřila zdravotní stav jeho matky, které se nemůže dovolat a má obavu, zda se jí něco nestalo. Strážníci matku muže na uvedené adrese kontaktovali. Žena uvedla, že má problémy s mobilním telefonem, proto nemohla přijmout žádné hovory. O výsledku šetření byl volající muž vyrozuměn.

Ve 23.22 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že v obci Úhřetice jsou z okolí prodejny slyšet podezřelé rány. Oznamovatel měl obavu, aby nedošlo k vloupání do prodejny. Hlídka uvedené místo zkontrolovala, na místě byl klid. Žádné narušení objektu nebylo zjištěno.

V 0.22 hodin vyjížděli strážníci do ulice Hradištní, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Hlídka na místě jednala s majitelkou bytu, ze kterého měl hluk vycházet. Ta uvedla, že měli malou oslavu a dále přislíbila, že na místě již bude klid. Přestupek byl se ženou vyřešen domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑