Události ze dne 9.7.2021

12.07.2021 12:55

Pár minut po sedmé hodině ranní prověřovala hlídka oznámení o neoprávněném stání vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením, a to v Revoluční ulici. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že všechna vozidla, stojící na vyhrazených parkovacích místech, jsou řádně označena parkovacím průkazem.

V 8.58 hodin oznámil občan na linku 156, že v Lázeňské blokuje parkující vozidlo průjezd ulicí. V průběhu řešení celé události se k vozidlu dostavil řidič, který vozidlo přeparkoval.

Krátce před jedenáctou hodinou dopolední vyjížděla hlídka do Slatiňan, kde bylo oznámeno, že v ulici T. G. Masaryka stojí na chodníku nákladní vozidlo. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o vozidlo patřící firmě, která zde prováděla vykládku lešení. Poté, co byl vyložen veškerý materiál, řidič vozidlo ihned přeparkoval.

Další případ špatného parkování řešila hlídka před čtrnáctou hodinou v ulici Na Špici, kde mělo vozidlo parkovat na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. V uvedené lokalitě byla nalezena dvě vozidla parkující na vyhrazených místech, na která byly vzápětí umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 18.00 hodin se na strážníky telefonicky obrátil muž, který uvedl, že se nachází v prodejně v ulici Čs. partyzánů, ze které se nemůže dostat ven, neboť ho zde nedopatřením po skončení prodejní doby zamkl majitel prodejny. Hlídce se podařilo telefonicky kontaktovat majitele prodejny, který se dostavil na místo a muži odemkl.

Několik minut po jednadvacáté hodině vyjížděli strážníci do Michalského parku, kde se měla nacházet hlučná mládež popíjející alkohol. Při kontrole parku zde nebyl nikdo nalezen.

V 22.00 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému mělo odcházet v restauraci v ulici Dr. Václava Peška. V době příjezdu hlídky byl na místě klid, přestupkové jednání nebylo zjištěno.

Dvě minuty po druhé hodině ranní oznámil občan na linku 156 rušení nočního klidu, tentokrát se mělo jednat o hlasitou hudbu u čerpací stanice ve Slatiňanech. Zde byli zjištěni dva mladíci, kteří si pouštěli hudbu z mobilního telefonu. Po poučení o době nočního klidu z místa odešli.

V pořadí třetí případ rušení nočního klidu řešila hlídka o půl třetí, kdy hluk vycházel z restaurace v Malecké ulici. Zde probíhala svatba, která již v tu dobu končila. Na místě bylo jednáno s majitelem provozovny, který ihned ztišil hudbu a přislíbil, že na místě již bude klid. Přestupkové jednání bylo řešeno domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑