Události ze dne 9.8.2020

10.08.2020 15:06

Před polednem bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu parkují automobily na chodníku a v místě zákazu stání. Hlídka za stěrače těchto sedmi vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.09 hodin byli strážníci přivoláni k okružní křižovatce v ulici Dr. Milady Horákové, kde z odstaveného automobilu vytékaly provozní kapaliny. Hlídka k tomuto automobilu s proraženou olejovou vanou následně přivolala HZS, jehož posádka olejovou skvrnu zasypala sorbentem a komunikaci vyčistila.

Přibližně o třicet minut později obdržela městská policie informaci, že v supermarketu v Poděbradově ulici došlo ke krádeži zboží. Strážníci v uvedené prodejně zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka poté vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

V 16.17 hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, kde na chodbě jednoho z domů zněl dlouhodobě požární hlásič. Hlídka v uvedené budově vypnula čidlo a na jeho technickou závadu upozornila příslušného pracovníka Městského úřadu v Chrudimi.

O hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že před místním letním koupalištěm parkují automobily na zeleni. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 22.26 hodin se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatel Dostálovy ulice, protože na okno jeho bytu opakovaně klepal cizí muž. Hlídka prověřila okolí domu oznamovatele, avšak dotyčného muže nezaregistrovala.

O třicet minut později byli strážníci přivoláni do ulice Vrchlického, neboť tam ležel na zemi neznámý muž. Hlídka tohoto člověka s odřeninou na tváři probudila a vyzvala k podání vysvětlení. Muž se však okamžitě začal vůči strážníkům chovat agresivně a snažil se je fyzicky napadnout, proto muselo být vůči němu použito donucovacích prostředků a na jeho horní končetiny byla hlídkou přiložena služební pouta. Protože dotyčný muž nemohl žádným způsobem na výzvu strážníků prokázat svoji totožnost, byla na místo přivolána PČR, jež v tomto člověku zjistila obyvatele Chrasti. Zároveň se na místo dostavila také posádka Zdravotní záchranné služby, která podnapilého muže převzala do péče a za asistence hlídky jej dopravila do nemocnice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑