Události ze dne 9.8.2022

10.08.2022 10:55

Krátce po osmé hodině dopolední byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, jelikož tam u jednoho z domů stál cizí automobil takovým způsobem, že komplikoval obyvatelům této budovy parkování vozidel. Hlídka zjistila majitele uvedeného automobilu a prostřednictvím jeho kolegů zajistila, aby své vozidlo neprodleně přeparkoval.

V 9.49 hodin informovala městskou policii občanka o tom, že na cyklostezce vedoucí do Markovic zpozorovala na lavičce odložený batoh. Strážníci toto zavazadlo, jež obsahovalo oblečení a peněženku s doklady, vyzvedli a poté kontaktovali policisty, již uvedli, že majitel tohoto batohu je momentálně hospitalizován ve zdravotnickém zařízení, přičemž hlídce poskytli kontakt na jeho opatrovnici, která o chvíli později v telefonickém rozhovoru přislíbila, že nalezené zavazadlo na služebně strážníků vyzvedne.

Po čtrnácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Milady Horákové, neboť v areálu tamního skateparku jezdily na koloběžkách děti bez ochranných přileb. Po projednání věci s přítomnou hlídkou jezdci bez přileb sportoviště opustili a děti, jež měly své přilby odložené na lavičce, je před jízdou řádně nasadily.

V 14.35 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Průhonech stojí nezajištěný automobil. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele, jehož se jim následně podařilo kontaktovat. Dotyčný muž uvedl, že příslušné vozidlo prodal jisté ženě, jíž se prozatím nedovolal, a dodal, že jakmile se vrátí ze zaměstnání, automobil sám přeparkuje a řádně zajistí.

Přibližně o hodinu později kontaktovala městskou policii občanka s informací, že ulicí Čs. armády projíždí opakovaně velkou rychlostí automobil konkrétní tovární značky. Hlídka prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

V šestnáct hodin přivolal strážníky do Bezručovy ulice obyvatel tamního domu s tím, že před vjezdem na jeho pozemek parkuje nesprávně cizí automobil, přičemž dodal, že následující den bude třeba, aby ze svého pozemku mohl vyjet vozidlem na komunikaci. Hlídka zjistila majitele takto zaparkovaného automobilu a kontaktovala jej. Dotyčný muž po vyřešení přestupku strážníkům přislíbil, že co nejdříve zajistí přeparkování svého vozidla. Oznamovatel byl o tomto příslibu informován.

O čtyřicet čtyři minuty později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ulicí Dr. Milady Horákové směrem k nemocnici kráčí dvojice opilých lidí, již mají při sobě dvě děti. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak dotyčné osoby nezaregistrovala.

V 19.27 hodin vyjeli strážníci do Malecké ulice, protože před tamním domem ležel na zemi neznámý muž. Po příjezdu hlídky tento člověk vstal a orientován místem i časem odešel pryč.

Po šesté hodině ranní upozornila městskou policii žena na to, že směrem na obec Topol parkuje cizí automobil přímo v tamním biokoridoru. Hlídka příslušné místo prověřila, avšak žádné stojící vozidlo tam nezastihla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑