Události ze dne 9.9.2022

12.09.2022 18:15

Přesně v devět hodin informoval městskou policii občan o tom, že v sídlišti Na Větrníku odchytl cizího volně pobíhajícího psa většího vzrůstu. Hlídka uvedené zvíře od muže převzala a dopravila je do útulku v Sečské ulici, kde tohoto psa předala do péče přítomné pracovnice, jež pro dotyčné zvíře se zdravotními problémy neprodleně zajistila potřebné veterinární ošetření.

V 11.15 hodin byli strážníci přivoláni do Čáslavské ulice, protože tam stavební dělníci během rekonstrukce domu shazovali stavební suť z balkonu, což v okolí této budovy působilo velkou prašnost. Hlídka při příjezdu do příslušné ulice oznámenou činnost, ani zvýšenou prašnost nezaregistrovala, přesto na uvedeném staveništi kontaktovala odpovědného muže, jenž přislíbil, že dělníci budou stavební suť vynášet na ulici pouze v nádobách.

O dvacet pět minut později oznámil občan na linku 156, že jeho automobil zaparkovaný u Letního stadionu někdo poškodil porýpáním. Strážníci toto poškození zadokumentovali a spisový materiál hlídka následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

V 16.20 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, neboť tam na jedné z laviček spal bezdomovec. Hlídka dotyčného muže po probuzení vykázala, orientovaného místem i časem.

Krátce po třetí hodině ranní se obrátil na městskou policii občan s tím, že v Nerudově ulici právě zaslechl volání ženy o pomoc. Strážníci dotyčnou osobu bez domova kontaktovali, přičemž vyšlo najevo, že žádnou újmu neutrpěla a pomoc nepožaduje. Po vyřešení jejího jednání hlídka odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑